تامين کننده انواع کود آلی، کود ارگانیک، کود بیولوژيک، کود عالی مورد استفاده در زراعت و باغبانی
 

 

نقش کودهای شيميایی در بالابردن توان بخش کشاورزی :

 

بخش کشاورزی ، در کنار راهبری و سیاستگذاری و مدیریت مطلوب برای حصول نتایج قابل قبول از فعالیتها و اهداف والای خود نیازمند امکانات سخت افزاری گوناگونی است که یکی از شاخه های امکانات سخت افزاری یادشده نهاده های پشتیبانی کننده ی تولید هستند .

یکی از این نهاده های کشاورزی انواع کودهای شیمیایی هستند که امروزه نقش غیر قابل انکاری را در هرچه بالاتر بردن راندمان کشت انواع محصولات زراعی دارند . همچنین هرچه بالاتر بردن کیفیت محصولات کشاورزی مستلزم استفاده ی بجا و مناسب از انواع این کود است که ضمن نیازمندی باید مراقب بود تا از مصرف غیر ضروری و بیش از حد مجاز نیز تخطی نشود .

بطور کلّی ، انواع کودهای شیمیایی در جریان عملیات زراعی و بسته به نوع محصول ، حجم تولید محصول ، کیفیت و روشهای بکار گرفته شده در کشت و موقعیّت کشتزارهای مناطق مختلف کشور مورد استفاده قرار می گیرند . کود شیمیایی ماکرو یکی از انواع تاثیر گذار و مطلوب انواع کودهای شیمیایی میباشد که در بسیاری از نقاط جهان مورد استفاده قرار گرفته و تاثیر گذاری آن مورد تایید است .

 

                         بهره برداری مناسب از زمینهای کشاورزی و افزایش بهره وری تولید مستلزم استفاده ی بموقع از کودهای شیمیایی است

 

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط کود  | 

 

 

با کود شیمیایی ماکرو و کارکردهای آن بیشتر آشنا شویم :

 

این نوع کود ، یکی از انواع ده ها گونه ی کودهای شیمیایی است که مصرف آن در ایران از سال 1387 شروع شده و از آنجا که توانسته است قابلیت های مطلوبی را از خود نشان دهد و تاثیرگذاری مطلوبی برای استفاده کنندگان داشته باشد ، مصرف آن بسرعت در میان کشاورزان عزیز برخی از مناطق کشور عمومیت پیدا کرد . دلیل آن هم روشن است . این کود بسیاری از عناصر مورد نیاز خاک های کشور عزیزمان ایران را بصورت یکجا و در یک محصول مشخّص که همان ((کود شیمیایی ماکرو)) نام دارد تامین نموده و اندکی از زحمات کشاورزان عزیز را در خصوص جمع آوری ریزمغذّی های مورد نیاز خاک آسان کرده است .

کود شیمیایی ماکرو ، تشکیل شده است از ترکیب عناصر متفاوتی از ؛ ازت ، پتاسیم ، روی ، فسفر ، آهن ، منیزیم و دیگر عناصر مورد نیاز خاک که بسته به نوع نیاز بخش کشاورزی در مناطق مختلف کشور و با فرمول های متفاوتی که درصدهای مختلف از عناصر نامبرده را دارا می باشد ، برای هرچه پربارتر کردن فعالیت های کشاورزان عزیز قابل عرضه میباشد .

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط کود  | 

 

فواید اقتصادی مصرف کود ماکرو برای کشاورزان :

 

همانطور که شرح داده شد ، کود شیمیایی ماکرو تولید شده در شرکت پردیسان کویر ، ازجمله كودهاي مركب بشماره رفته كه حاوي عناصر اصلي و پرمصرف ازت ، فسفر و پتاسيم به همراه عنصر ريزمغذي روي مي باشد .

با يك بار مصرف اين كود عناصر اصلي و ماكروي مورد نياز گياه با نسبتهاي مناسب به همراه عنصر مهم روي و دیگر عناصر تکمیلی در اختيار گياه قرار گرفته و از مصرف چند باره كودهاي تك عنصري حاوي هر يك از عناصر ماكرو جلوگيري مي شود . در نتيجه درهزينه هاي مربوط به عملیات زراعی که بخشی از آن مربوط است به حمل ونقل كود و ماشين آلات و هزينه هاي كارگري و . . . . صرفه جويي چشمگيری برای کشاورز بعمل خواهد آمد . همچنين با توجه به آنكه درمصرف كودهاي تك عنصري رعایت نسبت صحيح بين آنها بسیار مشکل است و عمدتا رعايت نمي گردد و اغلب كودهاي حاوي فسفر بيش از نياز گياه و كودهاي حاوي پتاسيم بسيار كمتر از ميزان مورد نياز گياه در فرایند کشت مورد استفاده قرار میگیرد ، مصرف كود ماكرو كامل كه در آن نسبت صحيح مابين عناصر اصلي مورد نياز گياه رعايت شده است به تامين متعادل نيازهاي غذايي گياه كمك شايان مي نمايد . اين كود براي تمامي زمین های زراعی و باغات مناسب ميباشد و بهترين روش مصرف آن اختلاط با كودهاي حيواني و آلي مي باشد . 

 

                                                     مصرف بهینه ی کود ، گامی مهم در جهت خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی                  

 

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط کود  | 

 

با نحوه ی تولید کود شیمیایی ماکرو بیشتر آشنا شویم :

 

در فرآیند تولید کود شیمیایی ماکرو شرکت پردیسان کویر، نسبت مشخّص شده ای از عناصر ریز مغذّی و مورد نیاز خاک را که برای تولید آن برنامه ریزی میشود در یک عملیات تولیدی مشخص ، در مراحل تخلیط ، ترکیب و در آخر عمليات حرارتی تعریف شده فراوری میشود . طی عملیات حرارتی یادشده ، فرآیند تبدیل مواد صورت گرفته وعناصر مجزّایی که پیش از این نام برده شدند ، تبدیل به محصولی کاملا متفاوت میشود . سپس محصول تولید شده را در بسته بندی های مرسوم بازار و یا طبق سفارش مصرف کننده آماده نموده و تحویل داده میشود . یکی از اهداف تولید کودهای ماکرو ، تامین امنیّت غذایی و همچنین به ارمغان آوردن سلامت عمومی در سطح جامعه است . چراکه با اضافه شدن عناصری همچون سولفات روی ، سولفات آهن و . . . ، این ریز مغذّی ها از طریق طی کردن چرخه ای کاملا طبیعی که جزئی از اکوسیستم تولید محصول است و بصورتی کاملا بهداشتی و تایید شده وارد گیاه میشوند و به مواد خوراکی تبدیل میشوند و به یکی از اجزاء جداناپذیر گیاه تبدیل میشوند و به این ترتیب است که اثرگذاری مناسبی را هم در جهت بالاتر بردن نتایج مطلوب در عملیات زراعی و هم در جهت ارتقاء سلامت عمومی جامعه و تامین نیازهای معدنی بدن بدست میدهد .

از این روی شرکت پردیسان کویر می کوشد با تولید و تامین انواع کود شیمیایی ماکرو ، در راه اعتلای بخش کشاورزی ایران عزیز و خدمتگذاری به سلامت عمومی جامعه ی عزیز و گرامی ایران پیشتاز باشد .

                               در تولید انواع کودهای شیمیایی ، ریزه کاری های بسیاری وجود دارد که در صورت عدم رعایت آنها محصولی با کیفیت مطلوب بدست نخواهد آمد . شرکت پردیسان کویر ، تمام تلاش خود را بر حفظ کیفیت محصول تولیدی معطوف نموده است .

+ نوشته شده در  ساعت   توسط کود  | 

 

انواع کود شیمیایی ماکرو مورد استفاده در بازار داخلی و برخی از بازارهای صادراتی :

 

کود شیمیایی ماکرو ، با علامت اختصاری NPK / ان پی کا شناسایی میشود که به نسبت میزان ریزمغذی های مختلف موجود در آن ، در نام اختصاری تغییراتی اضافه میشود که نشان دهنده ی عناصر تشکیل دهنده میباشد .

 

بخش زراعت :

بیشترین مصرف کود شیمیایی ماکرو در ایران در بخش زراعت ، از ترکیبی است با فرمول NPKzn که در این نوع کود از 15درصد ازت ، 8 درصد فسفر ، 15درصد پتاسیم بعلاوه 1 درصد روی استفاده می شود که بصورت NPKzn/158151 نشان داده میشود . برای بخش زراعت مصرف یک هزار کیلوگرم در هکتار از این نوع کود شیمیایی توصیه میشود و بهتر است که پس از اختلاط با كودحيواني و قبل از كاشت ، با خاك سطحي مخلوط شده و باشخم به زير خاك رود .

 

بخش باغبانی :

  برای بخش باغبانی نیز محصول کود ماکرویی مورد استفاده قرار میگیرد که شامل 12درصد ازت ، 6درصد فسفر ، 13درصد پتاسیم ، 1 درصد روی و 5/1 درصد منیزیم میباشد و با فرمول NPKznmg شناخته میشود که این محصول نیز به افزایش بهره وری در تولیدات باغی و بالارفتن کمیت و میفیت میوه دهی درختان کمک بسزایی میکند و مصرف آن با تراکم نهال های 450 درخت در هکتار، در حدود400 کیلوگرم است که باید براي درختان در زمستان و بصورت چالكود مصرف شود . 

                       مصرف انواع کود شیمیایی برای به ثمر نشستن محصولاتی مطلوب همواره توسط کارشناسان امر توصیه میشود

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط کود  | 

 
border="0" ALT="Google" align="absmiddle">