X
تبلیغات
تولید کود ارگانیک پردیسان کویر - آشنایی با کود ماکروکود، کشاورزی، اوره، پتاسیم،فسفات، فسفر، کود کامل معدنی گرانوله، سوپر فسفات تریپل، سوپرفسفات ساده، سولفات پتاسیم، کود کامل، کودهای کشاورزی،شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، کشاورزی ارگانیک، انجمن تولیدکنندگان کود شیمیایی، انجمن کود، کود مرغی، کود معدنی، کود کامل گرانوله معدنی
تامين کننده انواع کود آلی، کود ارگانیک، کود بیولوژيک، کود عالی مورد استفاده در زراعت و باغبانی
 

 

نقش کودهای شيميایی در بالابردن توان بخش کشاورزی :

 

بخش کشاورزی ، در کنار راهبری و سیاستگذاری و مدیریت مطلوب برای حصول نتایج قابل قبول از فعالیتها و اهداف والای خود نیازمند امکانات سخت افزاری گوناگونی است که یکی از شاخه های امکانات سخت افزاری یادشده نهاده های پشتیبانی کننده ی تولید هستند .

یکی از این نهاده های کشاورزی انواع کودهای شیمیایی هستند که امروزه نقش غیر قابل انکاری را در هرچه بالاتر بردن راندمان کشت انواع محصولات زراعی دارند . همچنین هرچه بالاتر بردن کیفیت محصولات کشاورزی مستلزم استفاده ی بجا و مناسب از انواع این کود است که ضمن نیازمندی باید مراقب بود تا از مصرف غیر ضروری و بیش از حد مجاز نیز تخطی نشود .

بطور کلّی ، انواع کودهای شیمیایی در جریان عملیات زراعی و بسته به نوع محصول ، حجم تولید محصول ، کیفیت و روشهای بکار گرفته شده در کشت و موقعیّت کشتزارهای مناطق مختلف کشور مورد استفاده قرار می گیرند . کود شیمیایی ماکرو یکی از انواع تاثیر گذار و مطلوب انواع کودهای شیمیایی میباشد که در بسیاری از نقاط جهان مورد استفاده قرار گرفته و تاثیر گذاری آن مورد تایید است .

 

                         بهره برداری مناسب از زمینهای کشاورزی و افزایش بهره وری تولید مستلزم استفاده ی بموقع از کودهای شیمیایی است

 

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط کود  | 

 

 

با کود شیمیایی ماکرو و کارکردهای آن بیشتر آشنا شویم :

 

این نوع کود ، یکی از انواع ده ها گونه ی کودهای شیمیایی است که مصرف آن در ایران از سال 1387 شروع شده و از آنجا که توانسته است قابلیت های مطلوبی را از خود نشان دهد و تاثیرگذاری مطلوبی برای استفاده کنندگان داشته باشد ، مصرف آن بسرعت در میان کشاورزان عزیز برخی از مناطق کشور عمومیت پیدا کرد . دلیل آن هم روشن است . این کود بسیاری از عناصر مورد نیاز خاک های کشور عزیزمان ایران را بصورت یکجا و در یک محصول مشخّص که همان ((کود شیمیایی ماکرو)) نام دارد تامین نموده و اندکی از زحمات کشاورزان عزیز را در خصوص جمع آوری ریزمغذّی های مورد نیاز خاک آسان کرده است .

کود شیمیایی ماکرو ، تشکیل شده است از ترکیب عناصر متفاوتی از ؛ ازت ، پتاسیم ، روی ، فسفر ، آهن ، منیزیم و دیگر عناصر مورد نیاز خاک که بسته به نوع نیاز بخش کشاورزی در مناطق مختلف کشور و با فرمول های متفاوتی که درصدهای مختلف از عناصر نامبرده را دارا می باشد ، برای هرچه پربارتر کردن فعالیت های کشاورزان عزیز قابل عرضه میباشد .

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط کود  | 

 

فواید اقتصادی مصرف کود ماکرو برای کشاورزان :

 

همانطور که شرح داده شد ، کود شیمیایی ماکرو تولید شده در شرکت پردیسان کویر ، ازجمله كودهاي مركب بشماره رفته كه حاوي عناصر اصلي و پرمصرف ازت ، فسفر و پتاسيم به همراه عنصر ريزمغذي روي مي باشد .

با يك بار مصرف اين كود عناصر اصلي و ماكروي مورد نياز گياه با نسبتهاي مناسب به همراه عنصر مهم روي و دیگر عناصر تکمیلی در اختيار گياه قرار گرفته و از مصرف چند باره كودهاي تك عنصري حاوي هر يك از عناصر ماكرو جلوگيري مي شود . در نتيجه درهزينه هاي مربوط به عملیات زراعی که بخشی از آن مربوط است به حمل ونقل كود و ماشين آلات و هزينه هاي كارگري و . . . . صرفه جويي چشمگيری برای کشاورز بعمل خواهد آمد . همچنين با توجه به آنكه درمصرف كودهاي تك عنصري رعایت نسبت صحيح بين آنها بسیار مشکل است و عمدتا رعايت نمي گردد و اغلب كودهاي حاوي فسفر بيش از نياز گياه و كودهاي حاوي پتاسيم بسيار كمتر از ميزان مورد نياز گياه در فرایند کشت مورد استفاده قرار میگیرد ، مصرف كود ماكرو كامل كه در آن نسبت صحيح مابين عناصر اصلي مورد نياز گياه رعايت شده است به تامين متعادل نيازهاي غذايي گياه كمك شايان مي نمايد . اين كود براي تمامي زمین های زراعی و باغات مناسب ميباشد و بهترين روش مصرف آن اختلاط با كودهاي حيواني و آلي مي باشد . 

 

                                                     مصرف بهینه ی کود ، گامی مهم در جهت خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی                  

 

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط کود  | 

 

با نحوه ی تولید کود شیمیایی ماکرو بیشتر آشنا شویم :

 

در فرآیند تولید کود شیمیایی ماکرو شرکت پردیسان کویر، نسبت مشخّص شده ای از عناصر ریز مغذّی و مورد نیاز خاک را که برای تولید آن برنامه ریزی میشود در یک عملیات تولیدی مشخص ، در مراحل تخلیط ، ترکیب و در آخر عمليات حرارتی تعریف شده فراوری میشود . طی عملیات حرارتی یادشده ، فرآیند تبدیل مواد صورت گرفته وعناصر مجزّایی که پیش از این نام برده شدند ، تبدیل به محصولی کاملا متفاوت میشود . سپس محصول تولید شده را در بسته بندی های مرسوم بازار و یا طبق سفارش مصرف کننده آماده نموده و تحویل داده میشود . یکی از اهداف تولید کودهای ماکرو ، تامین امنیّت غذایی و همچنین به ارمغان آوردن سلامت عمومی در سطح جامعه است . چراکه با اضافه شدن عناصری همچون سولفات روی ، سولفات آهن و . . . ، این ریز مغذّی ها از طریق طی کردن چرخه ای کاملا طبیعی که جزئی از اکوسیستم تولید محصول است و بصورتی کاملا بهداشتی و تایید شده وارد گیاه میشوند و به مواد خوراکی تبدیل میشوند و به یکی از اجزاء جداناپذیر گیاه تبدیل میشوند و به این ترتیب است که اثرگذاری مناسبی را هم در جهت بالاتر بردن نتایج مطلوب در عملیات زراعی و هم در جهت ارتقاء سلامت عمومی جامعه و تامین نیازهای معدنی بدن بدست میدهد .

از این روی شرکت پردیسان کویر می کوشد با تولید و تامین انواع کود شیمیایی ماکرو ، در راه اعتلای بخش کشاورزی ایران عزیز و خدمتگذاری به سلامت عمومی جامعه ی عزیز و گرامی ایران پیشتاز باشد .

                               در تولید انواع کودهای شیمیایی ، ریزه کاری های بسیاری وجود دارد که در صورت عدم رعایت آنها محصولی با کیفیت مطلوب بدست نخواهد آمد . شرکت پردیسان کویر ، تمام تلاش خود را بر حفظ کیفیت محصول تولیدی معطوف نموده است .

+ نوشته شده در  ساعت   توسط کود  | 

 

انواع کود شیمیایی ماکرو مورد استفاده در بازار داخلی و برخی از بازارهای صادراتی :

 

کود شیمیایی ماکرو ، با علامت اختصاری NPK / ان پی کا شناسایی میشود که به نسبت میزان ریزمغذی های مختلف موجود در آن ، در نام اختصاری تغییراتی اضافه میشود که نشان دهنده ی عناصر تشکیل دهنده میباشد .

 

بخش زراعت :

بیشترین مصرف کود شیمیایی ماکرو در ایران در بخش زراعت ، از ترکیبی است با فرمول NPKzn که در این نوع کود از 15درصد ازت ، 8 درصد فسفر ، 15درصد پتاسیم بعلاوه 1 درصد روی استفاده می شود که بصورت NPKzn/158151 نشان داده میشود . برای بخش زراعت مصرف یک هزار کیلوگرم در هکتار از این نوع کود شیمیایی توصیه میشود و بهتر است که پس از اختلاط با كودحيواني و قبل از كاشت ، با خاك سطحي مخلوط شده و باشخم به زير خاك رود .

 

بخش باغبانی :

  برای بخش باغبانی نیز محصول کود ماکرویی مورد استفاده قرار میگیرد که شامل 12درصد ازت ، 6درصد فسفر ، 13درصد پتاسیم ، 1 درصد روی و 5/1 درصد منیزیم میباشد و با فرمول NPKznmg شناخته میشود که این محصول نیز به افزایش بهره وری در تولیدات باغی و بالارفتن کمیت و میفیت میوه دهی درختان کمک بسزایی میکند و مصرف آن با تراکم نهال های 450 درخت در هکتار، در حدود400 کیلوگرم است که باید براي درختان در زمستان و بصورت چالكود مصرف شود . 

                       مصرف انواع کود شیمیایی برای به ثمر نشستن محصولاتی مطلوب همواره توسط کارشناسان امر توصیه میشود

 

+ نوشته شده در  ساعت   توسط کود  | 

 
border="0" ALT="Google" align="absmiddle">